Wiadomość o narodzeniu dziecka księżnej Kate i księcia Williama zostanie ogłoszona na papierze z sygnaturą Pałacu Buckingham i opublikowana na dziedzińcu na specjalnych sztalugach jeszcze przed wysłaniem informacji do prasy - podał dwór świętego Jakuba, który pełni rolę sekretariatu książęcej pary. Dokładnie w ten sam sposób ogłoszono narodziny księcia Williama.

Wiadomość o narodzinach pierworodnego dziecka pary ma podać ginekolog księżnej, który będzie asystował przy porodzie. Księżna będzie rodzić w prywatnym skrzydle Szpitala Mariackiego w Paddington w Londynie - tam również obu synów urodziła księżna Diana.

Książę William i księżna Kate ogłosili również, że zdecydowali się nie poznawać płci dziecka przed porodem.

Z przekazanych informacji wiadomo także, że książę Cambridge weźmie dwa tygodnie urlopu ojcowskiego, który przysługuje mu zgodnie z prawem. Nie podano natomiast, jak długo na urlopie macierzyńskim pozostanie księżna.

Za pośrednictwem dworu para poprosiła również, żeby zachować "odpowiedni stopień wrażliwości" po narodzinach. Książę i księżna doceniają jednak, że "wielu chce radować się wspólnie z nimi".