Chcielibyście zobaczyć na własne oczy, jak wygląda praca pod ziemią? Możecie to zrobić, nie wychodząc z domu. Spółka KGHM Polska Miedź opublikowała w internecie wyjątkowy 9-minutowy film, ukazujący podziemne korytarze Zakładu Górniczego Polkowice-Sieroszowice na Dolnym Śląsku. Co ciekawe, widz sam decyduje o tym, w którym kierunku ma w danym momencie podążać kamera. Zobaczcie!

To pierwsza tak zaawansowana produkcja w Polsce. Do jej stworzenia wykorzystano najnowocześniejsze technologie. Kamery sferyczne nie stoją w miejscu - nie są to więc jedynie panoramiczne zdjęcia wnętrz kopalni, ale panoramiczny film.

Często jesteśmy pytani o to, czy można obejrzeć nasze korytarze. Wizyty pod ziemią cieszą się ogromną popularnością, dlatego przygotowaliśmy taki film - mówi reporterowi RMF FM Bartłomiejowi Paulusowi Anna Osadczuk z biura prasowego KGHM.

Dzięki filmowi przejedziemy więc głównymi wyrobiskami, obejrzymy otwarcie tamy wentylacyjnej, pracę na przodku czy transport rudy. W prawym górnym rogu nagrania umieszczono natomiast specjalny przycisk do nawigacji - dzięki niemu możemy decydować o ruchu kamery.

(edbie)