Niespełna 128 mln użytkowników Facebooka zobaczyło w ciągu zaledwie trzech dni film, który na swój profil wrzuciła Candace Payne z Dallas w Teksasie. To nagranie transmitowane na żywo, podczas którego siedząca w samochodzie kobieta zakłada maskę Chewbacci z „Gwiezdnych wojen”. Payne przez większość nagrania głośno się śmieje i opowiada, jakie to zabawne uczucie założyć taką maskę.

W czwartek Candace Payne postanowiła podzielić się ze swoimi znajomymi na Facebooku wiadomością, że właśnie kupiła maskę Chewbacci. 37-latka na trwającym 4 minuty filmie niemal cały czas się śmieje. Przymierza maskę, chichocze, udaje, że mówi jak Chewbacca. Przyznaje przy tym, że nie jest wielką fanką "Gwiezdnych wojen".

Zobaczyłam się w kamerze, zobaczyłam, jak wyglądam jako Chewbacca i nie mogłam powstrzymać śmiechu - mówi w rozmowie z BBC Candace Payne.

To zwariowane. Przecież tylko się śmieję. To naprawdę dziwne - tak popularność swojego nagrania komentuje Payne. Podkreśla, że nie spodziewała się, iż jej film ustanowi rekord na Facebooku.

To nie pierwszy film transmitowany na żywo na Facebooku przez 37-latkę. Gdy jest się niepracującą mamą, człowiek od czasu do czasu potrzebuje porozmawiać z dorosłymi - na przykład zapytać: "Czy ktoś inny na świeci, w internecie podobnie jak ja uważa, że to jest zabawne?" - tłumaczy Payne.

37-latka w ciągu ostatnich trzech dni dostała mnóstwo maili i SMS-ów od przyjaciół, rodziny oraz nieznajomych, którzy zachwycają się jej filmem. Najbardziej zdziwiły ją jednak sygnały od osób, które cierpią na depresję. Tyle z nich pisze: ten film spowodował, że śmiałem się po raz pierwszy od dłuższego czasu - mówi Payne. Przyznaje, że cieszy się, iż jej nagranie sprawia radość wielu osobom.

Facebook w ubiegłym miesiącu umożliwił swoim użytkownikom transmitowanie filmów na żywo. Z pewnością ciężko będzie pobić rekord ustanowiony przez roześmianą mamę z Dallas - wcześniejszy należał bowiem do filmu, który miał "zaledwie" 10 mln odsłon.

BBC

(mpw)