Księżna Catherine czuje się lepiej. Pojawiła się na pierwszej od sześciu tygodni oficjalnej ceremonii w Pałacu Buckingham. Żona księcia Williama spodziewa się kolejnego dziecka i nie znosi najlepiej ciąży.

Księżna spotkała się z opiekunkami ludzi, którzy cierpią na zaburzenia emocjonalne. Towarzyszyli jej mąż książę William i jego brat książę Harry. Cała trójka jest twarzą kampanii, która ma na celu promocje zdrowia psychicznego na Wyspach. Wnukowie królowej wielokrotnie wypowiadali się ostatnio na ten temat, wspominając własne przeżycia związane z tragiczną śmiercią ich matki, księżnej Diany. Nie jest to dla nich łatwy temat. Przez ponad dwadzieścia lat omijali go w wywiadach.

Księżna Catherine wycofała się z życia publicznego zaraz po tym jak ogłoszono, że spodziewa się trzeciego dziecka. Cierpi na ostry przypadek porannych mdłości związanych z ciążą. Poprzednie dwie przechodziła z podobnymi komplikacjami, które wymagały hospitalizacji.

Brytyjskie media podkreślają, że księżna wyglądała olśniewająco. Z zaciekawieniem rozmawiała z gośćmi zaproszonymi do Pałacu Buckingham i była ozdobą uroczystości. Komentatorzy szczególnie chwalą jej poczucie obowiązku, takt i sposób jaki wypełnię swa role wewnątrz rodziny królewskiej. Księżna - wcześniej Kate Middleton - nie jest arystokratką. Pochodzi z zamożnej, ale zwykłej rodziny. Swego męża, księcia Williama, poznała na studiach w Edynburgu. Jej rodzice zgromadzili fortunę prowadząc firmę wysyłkowa, sprzedającą - nomen omen - towary przeznaczone dla młodych matek.

(mpw)