Poczta Polska wprowadziła do obiegu okolicznościowy znaczek, upamiętniający 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Przedstawiono na nim montaż dwóch fotografii o tematyce religijnej. Wydano go w nakładzie 168 tys. sztuk - przekazała w spółka.

Na pierwszym zdjęciu ukazany jest św. Jan Paweł II; na drugim widnieje figurka Matki Boskiej Fatimskiej, znajdująca się w kaplicy w siedzibie Radia Maryja w Toruniu. W lewym górnym rogu widnieje tytuł emisji: "30-lecie Radia Maryja" - wskazano w informacji Poczty Polskiej.

Uzupełnieniem wprowadzonego do obiegu 4 grudnia znaczka jest, jak dodano, koperta pierwszego dnia obiegu. W grafice koperty znajduje się kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Na kopercie widnieje też cytat, wypowiedziany przez papieża Jana Pawła II 29 marca 1995 r. w Rzymie, odnoszący się do Radia Maryja.

Cytat

Poczta Polska, dzięki wydawnictwom filatelistycznym, upamiętnia ważne rocznice i wydarzenia. Powstanie katolickiego Radia Maryja, które towarzyszy milionom Polaków od wielu lat w ich codziennym życiu, bez wątpienia zapisało się na kartach współczesnej historii naszego kraju.
wskazał cytowany w informacji spółki prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Znaczek w formacie 31,25 na 43 mm wydano w nakładzie 168 tys. sztuk.

To nie pierwszy znaczek upamiętniający Radio Maryja

Jak przypomniała spółka, znaczek z okazji 30-lecia istnienia Radia Maryja nie jest pierwszym wydawnictwem filatelistycznym, upamiętniającym powstanie rozgłośni. W grudniu 2016 r. Poczta zaprezentowała walor z okazji 25. rocznicy istnienia toruńskiej stacji.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycji przez 14 godzin na dobę mogli słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości.

Z czasem Radio Maryja wydłużyło nadawanie do 24 godzin, a jego zasięg objął całą Polskę.