W 262 miejscach na polskich drogach będzie można jeździć szybciej, a w 144 pojawią się nowe ograniczenia prędkości - to efekt prowadzonej przez kilka miesięcy kontroli oznakowania. Do 15 czerwca zmiany zostaną wprowadzone łącznie w 406 miejscach. Zobacz dokładny wykaz miejsc, w których zmieniło się oznakowanie.


O zmianach już w poniedziałek informował nasz reporter Mariusz Piekarski. Jak ustalił, zdecydowanie najwięcej zmian dotyczyć będzie tras w Wielkopolsce. Kierowcy zwrócić muszą szczególną uwagę na drodze krajowej nr 92, czyli na odcinku starej "dwójki" oraz na "jedenastce", czyli trasie łączącej Koszalin z Poznaniem i dalej ze Śląskiem.Tam w 65 miejscach zmienią się znaki dotyczące prędkości. Dotyczyć to będzie zarówno jej ograniczenia jak i podwyższenia.

Z raportu GDDKiA wynika, że najczęstsza zmiana to podwyższenie ograniczenia z 70 do 90 km/h i z 60 do 70km/h. Obniżając dopuszczalną prędkość zarządca dróg najczęściej ustawi znak 70 km/h. Tak stanie się w 60 miejscach.

Obecnie trwa proces wynoszenia znaków z nowymi limitami prędkości w terenie. Nowe oznakowanie pojawi się do 15 czerwca.

Zmiany w lokalnych ograniczeniach prędkości na drogach krajowych to wynik przeprowadzonej przez pracowników GDDKiA oraz policji weryfikacji oznakowania w zakresie obowiązywania znaku B-33, czyli nieokreślającego maksymalną dopuszczalną prędkość, większą niż 60 km/h.