"Zanim stałem się częścią rządu wielokrotnie czytałem o kompletnym jego wypaleniu - czytam o tym od 6 lat. Ja tego wypalenia i znużenia nie widzę" - mówi Bartłomiej Sienkiewicz odpowiadając na pytania słuchaczy RMF FM. "Przerabiamy wspólnie eksperyment, którego nigdy wcześniej nie przerabialiśmy. Wieloletnie rządzenie jednej ekipy" - tłumaczy powody, dla których mówi się o znużeniu ekipą Tuska. "Bierzemy udział w wielkim laboratorium. To bardzo ekscytujące"- dodaje. "Słyszałem wczorajszą wypowiedz Grzegorza Schetyny w RMF FM. Zgadzam się z nim, że jego przyjście do rządu nic by nie zmieniło" - mówi o zapowiadanej rekonstrukcji rządu gość RMF FM.

Ekstremizm prawicowy - groźniejszy niż lewicowy

Pilnujemy środowisk ekstremalnych - mówi szef MSW pytany o działania wobec środowisk faszystowskich. Ekstremizm prawicowy w Polce jest silniejszy, o wiele bardziej agresywny, ale mamy te środowiska pod kontrolą. Dowiadujemy się o tym, jakie mają plany i jeśli zagrażają porządkowi publicznemu, reagujemy  - tłumaczy. Bartosz Sienkiewicz ocenia, że w Polsce ekstremizm prawicowy jest groźniejszy niż lewicowy. Stronie prawicowej można przypisać większą liczbę wywoływanych incydentów - dodaje.

Bez cięć w służbach


Budżet służb nie będzie w tym roku niższy. Nie będzie cięć w służbach - zapewnia szef MSW w RMF FM.

"PRISM - nie odpuścimy"


PRISM - w tej sprawie Polska występuje w spójnej linii z państwami UE. UE nie chce odpuścić tej kwestii. Odbywają się spotkania z Amerykanami. Pytamy o PRISM i doniesienia o amerykańskiej inwigilacji. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy wiedzieć na ten temat więcej. Na pismo organizacji pozarządowych w sprawie PRISM odpowiemy - zapewnia.

Śmierć na komisariacie

Rocznie jest 10 milionów interwencji policji. Jeśli w jakiejkolwiek sprawie są podejrzenia, zawiadamiana jest prokuratura. To nie wewnątrz policyjne dochodzenie wyjaśnia sprawę. Nie mam żadnego powodu, żeby twierdzić, że tam coś się stało. Czekam na opinię prokuratury - mówi pytany o ostatnie przypadki śmierci na komisariatach policji gość RMF FM.

Szef policji odchodzi - względy osobiste


Dobrze oceniam prace małopolskiego komendanta policji. Są pewne względy osobiste, dla których zdecydował się odejść ze stanowiska. Rozumiem komendanta Mariusza Dąbka i bardzo mu współczuję, ale nie chcę komentować tej sprawy - mówi gość RMF FM.