W weekendowych wydaniach dzienników ważne miejsce zajmuje sprawa referendum, w którym warszawiacy zdecydują o losie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Co jeszcze w nich znajdziemy? Odpowiedź na to pytanie w naszym przeglądzie!

Miller: Opozycja dzieli się na rozumną i bezrozumną

W weekendowym wydaniu "Faktu" możemy przeczytać obszerną rozmowę z szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Leszek Miller przekonuje, że nie jest w nieformalnej koalicji z Platformą Obywatelską. Nasza opozycyjność jest zdecydowana, ale nie polega na wylewaniu pomyj na rywali politycznych - tłumaczy. W Sejmie opozycja dzieli się na rozumną i bezrozumną. My należymy do rozumnej - dodaje.

Pytany o swoje polityczne plany Miller nie chce udzielić żadnych konkretnych odpowiedzi. Każdy pełnokrwisty polityk chciałby być premierem. To również dotyczy mnie, ale ja już byłem premierem. Mogę sobie wyobrazić jakieś inne rozwiązanie - stwierdza enigmatycznie.

Nadchodzi czas seniorów

Weekendowa "Gazeta Wyborcza" publikuje rozmowę z Piotrem Błędowskim, prezesem Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. "Senior nie musi być biedny i samotny. Jeśli jest, to my to sprawiamy, wypychając go na margines życia" - przekonuje ekspert. Dodaje, że Polacy nie są przygotowani na starość. "Już małe dzieci muszą rozumieć, że to nie tylko taki okres, kiedy dziadek gra z nimi w piłkę, ale też gdy jest schorowany i cierpiący. Nie możemy pozwolić, by ludzie dziwili się i złościli, że powinni ustępować starszym miejsca w tramwaju. Jest w tym olbrzymia rola rodziny, ale i szkoły" - dowodzi.