Wtorek upłynął z pewnością pod znakiem meczu Polska-Anglia na Wembley. Wśród wiadomości pojawił się wątek kibiców, którym nie udało się dotrzeć do Londynu. Między innymi o tym pisaliśmy dzisiaj. O czym jeszcze? Sprawdźcie nasz codzienny przegląd najważniejszych wydarzeń.

Chcieli polecieć na mecz na Wembley okazało się, że najprawdopodobniej na niego nie zdążą. Blisko 200-osobowa grupa kibiców, wybierająca się do Londynu, nie mogła od rana wylecieć z lotniska w Pyrzowicach. Najpierw przeszkodziła mgła, potem usterka maszyny. Samolot co prawda wystartował, ale z lotu zrezygnowała większość, bo około stu osób. Więcej o sprawie pisaliśmy TU.

Tajny program wizyty premiera w Afryce

We wtorek premier Donald Tusk wylatuje do Afryki. Kancelaria premiera wciąż jednak nie ujawniła szczegółowego planu tej wizyty. Co więcej, premier zabiera ze sobą pięciu ministrów. Jak ustaliła nasza dziennikarka, niektóre punkty wizyty wciąż są niepewne, a cały program jest tajny. Po szczegóły zajrzyjcie TUTAJ.

Komornik zlicytowała... rowerki dla dzieci

Popołudniu pojawiła się z kolei informacja, że komornik z Kamienia Pomorskiego zajęła i wystawiła na licytację... 6 rowerków, hulajnogę i huśtawkę. Dzieci straciły zabawki z powodu długów rodziców. Izba Komornicza zapowiedziała interwencję i odkupienie rowerków, jeśli dojdzie do licytacji. Potem mają one wrócić do dzieci. Więcej pisaliśmy TU.

viaToll zarabia miliony

Dziś pisaliśmy również, że trzy miliony złotych dziennie zarabia system viaTOLL. Od początku istnienia, czyli od lipca 2011 roku, zarobił zaś już dla funduszu drogowego 2 miliardy 183 miliony złotych. Jeszcze w tym roku wpływy się zwiększą - system czeka największe rozszerzenie w jego historii. Więcej o tej sprawie TU.

Nowe tropy ws. zaginięcia Madeleine McCann

Nowy trop ws. zaginięcia Madeleine McCann

Brytyjska policja opublikowała portrety elektroniczne mężczyzny poszukiwanego w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. Dziewczynkę porwano z pokoju hotelowego w Portugalii w 2007 roku. czytaj więcej

W świecie pojawiła się z kolei kolejna odsłona sprawy dotyczącej zaginionej w 2007 roku Madeleine McCann. Policja brytyjska otrzymała ponad 300  zgłoszeń telefonicznych i 170 e-maili po nadaniu przez telewizję w poniedziałek rekonstrukcji zaginięcia. Pokazano nowe tropy w śledztwie i portrety pamięciowe poszukiwanych przez policję. Jak wyglądają podejrzani? Zobaczcie TUTAJ.

Ślub stulecia

Problemy nie ominęły dziś Francuskiej Riwiery. Sławny kurort Cannes został sparaliżowany przez gigantyczne, trzydniowe "wesele stulecia". Ruchu w centrum miasta został wstrzymany. Ulicami przeszła parada ponad tysiąca gwiazd Bollywoodu w tradycyjnych hinduskich strojach. Goście zostali zaproszeni na ślub Rii Dubash - córki najbogatszego indyjskiego producenta filmowego. Więcej znajdziecie TU.

Nie żyje znany kierowca wyścigowy

We wtorek napłynęła również smutna wiadomość z Australii. W trakcie prywatnego treningu kierowca wyścigowy Sean Edwards zginął w wypadku na torze Willowbank Raceway w Ipswich. 26-letni Brytyjczyk siedział tym razem na miejscu pasażera. Więcej o sprawie TU.

Polska uniezależni się gazowo od Rosji?

Nasza korespondentka w Brukseli dowiedziała się również, że Polska w najbliższych siedmiu latach znacznie uniezależni się od rosyjskich dostaw gazu. Komisja Europejska przedstawiła listę transgranicznych projektów rozbudowy infrastruktury energetycznej, które mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z brukselskiej kasy w latach 2014-20. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października to także Światowy Dzień Mycia Rąk. Z tej okazji nasz reporter rozmawiał o tym, jak prawidłowo dbać o higienę dłoni. Cała rozmowa i więcej szczegółów TU.