Gdzie jest autostrada A1 - zachodzą w głowę użytkownicy internetowych map Polski. Ich twórcy w większości przegapili otwarcie nowego odcinka spod Grudziądza do Torunia, które miało miejsce w połowie października; na wielu mapach droga wciąż kończy się w Nowych Marzach.

Jak sprawdził reporter RMF FM, Tomasz Fenske, wpadki nie ustrzegły się m.in. serwisy mapGo i Targeo, a nawet internetowy gigant Google.

Kiedy brakujący sześćdziesięciokilometrowy odcinek pojawi się na mapach zależy od tego, kiedy są aktualizowane. MapGO aktualizuje serwis raz na kwartał, dlatego nowego odcinka autostrady możemy się tam spodziewać po 1-szym grudnia. W Targeo aktualizacja jest robiona częściej - co najmniej raz na dwa miesiące. Przedstawiciele firmy zapewniają, że nowy odcinek A1 będzie widoczny na dniach. Google Maps na razie nie odpisało dziennikarzowi RMF FM dlaczego na mapie tej firmy pominięto nowy odcinek.

Nowy odcinek autostrady A1 od Nowych Marz do Czerniewic obejmuje dwa mosty autostradowe: pod Toruniem i pod Grudziądzem. Odcinek autostrady z Torunia do Kowala ma być dostępny za rok.