Ekipa Twojego Miasta w RMF FM i TVP INFO w najbliższą sobotę ruszy na poszukiwania "białego złota"! Nasz radiowo-telewizyjny konwój tym razem odwiedzi Wieliczkę. Wejdziemy w podziemne labirynty, opowiemy o lokalnych legendach i odkryjemy zdrowotne walory soli. Koniecznie bądźcie z nami! Przygotowaliśmy dla Was wiele niespodzianek.

Historia miasta nieodłącznie związana jest z solą. Świadczy o tym m.in. herb z narzędziami służącymi do jej wydobywania - drewnianym młotem i dwoma kilofkami po bokach. Swoją rymowanką zaprosił nas do Wieliczki pan Stanisław:

Czasu tu nie stracisz, słono nie zapłacisz. Plecak weź lub teczkę, zjemy soli beczkę. Wszędzie chlorek sodu, nie zaznasz tu głodu. Chleb na Cię też czeka (Jak nie chleb to weka). Nie stój jak słup soli - z Łodzi, Nowej Soli, z Gdańska czy stoliczki - ruszaj do Wieliczki!

Na pewno odwiedzimy najgłębiej w Polsce położony plac zabaw dla dzieci. Opowiemy o filmowej karierze kopalni soli. Wspólnie obejrzymy też wspaniałe malowidło 3D.

Jeśli chcecie spotkać naszych dziennikarzy i na żywo zobaczyć, jak powstaje program w radiu i telewizji - koniecznie nas odwiedźcie! Będziemy mieli dla Was także moc atrakcji. Dwie osoby dostaną od nas żółto-niebieskie rowery. Słuchajcie nas uważnie punktualnie od 6 i oglądajcie w TVP INFO. Zapraszamy też na nasze profile na Facebooku i Twitterze. Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia!

Te miasta już odwiedziliśmy!

Wieliczka to już dziewiąty przystanek na trasie naszego radiowo-telewizyjnego konwoju. Wcześniej Twoje Miasto było już w Gnieźnie, Fromborku, Lublinie, Łańcucie, Bolesławcu, Kołobrzegu, Giżycku i Wałbrzychu!

Zaproście nas wierszem!

Wciąż czekamy na kolejne zaproszenia od Was! Co trzeba zrobić, by radiowo-telewizyjna ekipa zawitała właśnie do Waszego miasta? Wystarczy, że wyślecie liczący maksymalnie 140 znaków wierszyk związany z miastem, do którego chcecie nas zaprosić. Najciekawszą rymowankę wybierze specjalne redakcyjne jury złożone z dziennikarzy RMF FM i TVP Info. Miasto, w którym pojawimy się w kolejnym tygodniu, ogłaszamy w Faktach RMF FM w każdą środę o godzinie 12.