Giżycko będzie kolejnym punktem na trasie wakacyjnej akcji Twoje Miasto w RMF FM i TVP Info. Atrakcje tego miasta szeroko opisuje dziś "Dziennik Gazeta Prawna".

"Stolica polskiego żeglarstwa ma wiele do zaoferowania nie tylko amatorom sportów wodnych. Powinni tam pojechać także ci, którzy lubią dobrze sobie podjeść, miłośnicy zwierząt oraz fani hip-hopu" - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jak dojechać?

"Jako że trasy na Mazury w sezonie letnim mogą być miejscami zatłoczone, niewykluczone, że najlepszym środkiem transportu okaże się pociąg. Tym bardziej że połączenia wyglądają korzystnie. Podróż trwa średnio 5 godzin 20 minut, a ceny biletów zaczynają się od 49,60 zł w drugiej klasie i 96 zł w klasie pierwszej. Można też wybrać dojazd autokarem jednej ze spółek PKS. Bilet z Warszawy powinien kosztować ok. 50 zł" - wylicza "DGP".

Więcej o atrakcjach Giżycka przeczytacie w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Te miasta już odwiedziliśmy!

Giżycko to już siódmy przystanek na trasie naszego radiowo-telewizyjnego konwoju. Wcześniej Twoje Miasto było już w Gnieźnie, Fromborku, Lublinie, Łańcucie, Bolesławcu i Kołobrzegu!

Zaproście nas wierszem!

Wciąż czekamy na kolejne zaproszenia od Was! Co trzeba zrobić, by radiowo-telewizyjna ekipa zawitała właśnie do Waszego miasta? Wystarczy, że wyślecie liczący maksymalnie 140 znaków wierszyk związany z miastem, do którego chcecie nas zaprosić. Najciekawszą rymowankę wybierze specjalne redakcyjne jury złożone z dziennikarzy RMF FM i TVP Info. Miasto, w którym pojawimy się w kolejnym tygodniu, ogłaszamy w Faktach RMF FM w każdą środę o godzinie 12.