Iłża, Działdowo, Łomża, Ożarów, Oborniki Śląskie lub Dynów! Tylko od Was zależy, dokąd już w najbliższą sobotę pojedziemy w ramach cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Głosowanie potrwa do czwartku do 12.

Iłża to propozycja z Mazowsza, którą przysłał do nas pan Marcin. W swoim zgłoszeniu wymienia przede wszystkim historyczne i turystyczne walory swojego miasta. Jedną z największych atrakcji tego miejsca są pozostałości Zamku Biskupiego. Warto wstąpić także do Iłżeckiego Muzeum Regionalnego, by zobaczyć wystawę poświęconą lokalnym tradycjom garncarskim.

Działdowo to już propozycja z warmińsko-mazurskiego. Na tutejszym starym mieście, przechadzając się wąskimi uliczkami, wśród zabytkowych kamienic, poczuć można atmosferę sprzed wieków. Obowiązkowym punktem na mapie miasta jest także Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. W 10 salach dokładnie prześledzić można historię zakonu i zobaczyć wizualizację bitwy pod Grunwaldem.

Województwo podlaskie reprezentuje w tym tygodniu Łomża. Zwiedzając położone nad Narwią miasto, z pewnością warto odwiedzić tutejsze muzeum bursztynu, które dysponuje kolekcją liczącą około 1000 eksponatów. Jednym w ciekawych przystanków jest również Teatr Lalki i Aktora oraz ławeczka Hanki Bielickiej, która w Łomży spędziła dzieciństwo.

Ożarów w Świętokrzyskiem poleca pan Marek. Piękne okolice, lasy, rzeka Wisła oraz zabytki - pisze do nas nasz słuchacz. Miasto położone na północnym zboczu Gór Świętokrzyskich słynie przede wszystkim z walorów krajobrazowych.

A może wolicie wizytę na Dolnym Śląsku? Oborniki Śląskie to propozycja dla tych, którzy dawny pałac Schaubertów. Oborniki często jeszcze nazywane są "zielonymi płucami Wrocławia".

Dynów to zgłoszenie z Podkarpacia. Jest tu zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, powstała w 1904 roku wraz z najdłuższym tunelem kolejki wąskotorowej w Europie. Warto odwiedzić także późnorenesansowy kościół z XVII wieku.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

(bs)