Głogówek w Opolskiem będzie "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Dlatego w najbliższą sobotę pojawi się tam nasza żółto-niebieska radiowa ekipa.

Głogówek to 5-tysięczne miasto położone na Opolszczyźnie. Jak pisaliście do nas w licznych zgłoszeniach, pochwalić może się między innymi Zamkiem Oppersdorffów, w którym podczas potopu szwedzkiego mieszkał Jan II Kazimierz Waza.

Z Głogówkiem związany był także Ludwik van Beethoven. Słynny kompozytor przebywał tutaj w czasie wojen napoleońskich, a hrabiemu Franzowi von Oppersdorff zadedykować miał IV symfonię.

W Głogówku zobaczyć można także replikę Grobu Pańskiego, czy zajrzeć do klasztoru franciszkanów. W sobotę dowiecie się również, co wspólnego z tym miastem ma hollywoodzka gwiazda Uma Thurman.


Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie