Wieluń, Duszniki-Zdrój, Lesko, Połaniec, Puszczykowo, a może Kolbuszowa? To Wy zdecydujecie skąd tym razem nadamy Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Jedną z tych miejscowości w sobotę odwiedzi nasz reporter i opowie o jej największych atrakcjach. Głosujcie w sondzie na RMF 24 do czwartkowego południa.

Duszniki-Zdrój to znane uzdrowisko na Dolnym Śląsku, położone na wysokości ponad 500 metrów n.p.m. To idealne miejsce dla narciarzy i miłośników górskich wycieczek. To punkt wypadowy w Góry Stołowe, Orlickie czy Bystrzyckie, z piękną przyrodą i unikatowym rezerwatem z roślinnością typową dla tundry. Znajduje się tam ośrodek biathlonowy Jamrozowa Polana. Uzdrowisko odwiedzał Fryderyk Chopin, a do dziś odbywa się tam festiwal chopinowski.

Do wizyty w Połańcu w Świętokrzyskiem zachęca pan Mateusz, przypominając między innymi ważne wydarzenia z historii miasta: 7 maja 1794 roku Tadeusz Kościuszko wydał pod Połańcem Uniwersał Połaniecki. Dziś warto tutaj zobaczyć między innymi kościół św. Marcina z początku XVIII wieku. Puszczykowo w Wielkopolsce jest z kolei dumne z mieszkającej tam słynnej tenisistki polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

Wieluń w Łódzkiem to już zgłoszenie nadesłane przez pana Michała. To tutaj spadły pierwsze bomby o 4:45 - 1 września 1939 rozpoczynając II wojnę światową - pisze nasz słuchacz na RMF 24. Historia miasta związana jest także z Bursztynowym Szlakiem.

Możecie również głosować na podkarpackie Lesko. To brama Bieszczad. Siedziba i stolica wschodnich majątków rodu Kmitów. Są tu źródła mineralne, pomniki przyrody, stary rynek oraz zamek z XVI wieku - wylicza pani Aleksandra.

Do Kolbuszowej zaprasza nas pan Krzysztof. Jedyne lub jedno z nielicznych miast w Polsce, przez które przepływa rzeka Nil. Znajduje się tu skansen - Muzeum Kultury Ludowej - pokazujące historię regionu - napisał nasz słuchacz.

Na Wasze głosy czekamy do czwartku do godziny 12!


Czekamy na zgłoszenia!


Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie

(MRod)