Nowe nad Wisłą, miasto położone w Kujawsko-Pomorskiem, będzie już w najbliższą sobotę bohaterem naszego cyklu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Zdecydowaliście tak w głosowaniu na RMF24.pl.

Nowe zdecydowaną większością głosów pokonało w tym tygodniu Golub-Dobrzyń, Jastrowie, Lędziny, Zawadzkie, a także Krzeszowice. Dlatego już w najbliższą sobotę w tym kilkutysięcznym mieście malowniczo położonym nad Wisłą pojawi się żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM z naszym reporterem na pokładzie.

Miasto słynie przede wszystkim z nadwiślańskiego klifu, z którego roztacza się przepiękny widok. Krajobraz podziwiać można też z wieży kościoła św. Mateusza, gdzie koniecznie zobaczyć trzeba także zabytkowy zegar. Niezwykłe krypty kryje z kolei dawny kościół franciszkański.

W Nowem na pewno odwiedzimy też krzyżacki zamek i pobliską zabytkową Pompownię Kończyce. O przeznaczeniu tego miejsca na pewno usłyszycie już w sobotę. "Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy! Jeśli jest miejsce, o którym - Waszym zdaniem - szczególnie powinniśmy pamiętać podczas naszej wizyty, koniecznie napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

(bs)