Grójec, Wodzisław Śląski, Łomża, Otmuchów, Gołdap lub Pińczów - to Wy znów wybierzecie Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Jedno z tych miejsc odwiedzi nasz reporter i opowie o lokalnych atrakcjach. Możecie głosować w sondzie do czwartkowego południa.

Do mazowieckiego Grójca zaprasza nas pani Karolina. Mieszkają tu mili i kulturalni ludzie. Można się w tym miejscu zakochać. Region najlepszych jabłek w Polsce pełen wielu tradycji, które warto znać - napisała w zgłoszeniu na RMF24.

Na południe Polski, na Śląsk, tuż pod granicę z Czechami zaprasza nas pani Izabela. Poleca nam Wodzisław Śląski. Rynek otaczają XIX-wieczne kamieniczki. Prócz nich warto zobaczyć też kościół Wniebowzięcia NMP, górujący nad Starym Miastem - napisała nasza słuchaczka. Zachęca też do odwiedzenia Baszty Rycerskiej - neogotyckiej wieży romantycznej na Grodzisku oraz miejskiego muzeum. To 29. miasto na liście najstarszych w Polsce. W tym samym roku lokowane były m.in. Kraków, Kalisz czy Gorzów Wielkopolski. Nad kąpieliskiem Balaton dzieci mogą spędzić czas w parku linowym, a w centrum miasta - w Parku Rozrywki.
 
Łomża w Podlaskiem to propozycja od pana Mateusza. Zwraca on uwagę na tamtejsze forty. Jest tam też sporo placówek kulturalnych, w tym Teatr Lalki i Aktora oraz lokalny zespół pieśni i tańca.

Gołdap w Warmińsko-Mazurskiem poleca nam pani Agnieszka. Podkreśla, że to miasto uzdrowiskowe z najczystszym powietrzem w Polsce, z mnóstwem atrakcji turystycznych oraz Piękną Górą, czyli wspaniałym miejscem dla osób lubiących sporty zimowe.

Możecie też głosować na Otmuchów w Opolskiem. Wędkarze i wszyscy szukający wypoczynku nad wodą powinni wybrać się nad Jezioro Otmuchowskie. Na miłośników historii czeka Wieża Wróbla oraz zespół zamkowy. Zamek biskupów wrocławskich słynie z wewnętrznych schodów, którymi w przeszłości można było wjechać konno. W mieście organizowane jest też Święto Kwiatów.

W Pińczowie w Świętokrzyskiem warto wybrać się między innymi na urokliwy rynek z fontanną i zabudową wykonaną w lokalnego kamienia. Wśród zabytków miasta wymienić należy również Pałac Wielopolskich czy Zespół klasztoru Reformatów.

Głosujcie do czwartkowego południa!Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!