Z Suchej Beskidzkiej będziemy nadawać w najbliższą sobotę "Fakty z Twojego Miasta". Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl! Malowniczo położone miasto na skraju Beskidu Makowskiego i Beskidu Małego zdobyło aż 90 procent Waszych głosów.

W Suchej Beskidzkiej już w najbliższą sobotę odwiedzimy z pewnością słynną Karczmę "Rzym", która na suskim rynku stoi już od XVIII wieku. Będziemy także w Zamku Komorowskich, zwanym "Małym Wawelem.

Sucha Beskidzka to jednak nie tylko niepowtarzalne zabytki. Miasto jest również idealną bazą wypadową na górskie wycieczki. Zaczynają się tutaj między innymi szlaki do Zawoi, skąd wędrówkę można kontynuować na najwyższy szczyt Beskidów - Babią Górę.

Historia Suchej Beskidzkiej związana jest z wieloma sławnymi postaciami. Urodził się tutaj między innymi słynny amerykański scenarzysta i reżyser Billy Wilder, a także polski aktor teatralny i filmowy Andrzej Szczepkowski. Przez kilka miesięcy w Suchej Beskidzkiej mieszkała również Maria Konopnicka.

O tych i wielu innych ciekawostkach oraz atrakcjach związanych w Suchą Beskidzką opowiemy już w najbliższą sobotę w "Faktach z Twojego Miasta". Zaczynamy o 9!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie


Wszędzie tam, gdzie zaproszą nas słuchacze RMF FM i użytkownicy RMF24.pl, nasi reporterzy odkrywają historię, atrakcje i piękno polskich miejscowości. Cały czas czekamy na kolejne zgłoszenia od Was. W specjalnym formularzu wystarczy wymienić kilka powodów, dlaczego to właśnie do Was powinniśmy przyjechać.