Szampańska zabawa, czyli Disco Sylwester z Dwójką, który odbędzie się na wrocławskim Rynku - tuż tuż! W złote czasy polskiej i światowej klasyki disco będzie można przenieść się wraz z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Disco Sylwester z Dwójką rozpoczyna się jutro o godz. 20.05 i potrwa do godz. 1:30. Wstęp na wrocławski Rynek jest wolny. Uczestnicy zabawy będą wpuszczani od godz. 18:00. Telewizyjna transmisja na żywo w TVP 2 rusza o 20.05.

Koncert poprowadzą: Tomasz Kammel, kabaret Paranienormalni i Marika.

Kto zagra?

Na scenie wystąpią największe polskie gwiazdy: Edyta Górniak wykona "The winner takes it all" zespołu Abba. Justyna Steczkowska zaprezentuje utwór Madonny "Express yourself" oraz układ zainspirowany kultową "Mechaniczną Pomarańczą" Stanleya Kubricka. Zbigniew Wodecki zaśpiewa "September" zespołu Earth, Wind & Fire. Z kolei Marika - piosenkarka współprowadząca Disco Sylwester z Dwójką we Wrocławiu - wystąpi w dwóch przebojach: "Aleją gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej oraz "I’m every woman", który w oryginale śpiewała Chaka Khan. 

W Sylwestra na Rynku we Wrocławiu zaśpiewają także uczestnicy i laureaci telewizyjnego programu "The Voice of Poland" w TVP 2 (m.in. Mateusz Ziółko, Jagoda Kret, Ernest Staniaszek, Arek Kłusowski. Producent koncertu "Disco sylwester z Dwójką" na Rynek we Wrocławiu zaprosił także jurorów The Voice of Poland. Oprócz Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak wystąpi i Marek Piekarczyk (znany z zespołu TSA). Swój koncert odwołała Kora. Jej miejsce zajmie zespół Bracia, który zaśpiewa przeboje zespołu "Queen".

Na długiej liście wykonawców są także były wokalista kultowego Oddziału Zamkniętego, Krzysztof Jaryczewski, a także niezapomniany Shakin’ Dudi. Dla wrocławskiej publiczności oraz widzów Dwójki zaśpiewają również takie legendy rodzimej branży muzycznej, jak Izabela Trojanowska, Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski czy zespoły VOX i Kombii.

Niezapomniane przeboje lat 70. i 80. usłyszymy też  w wykonaniu Marii Sadowskiej, Kamila Bednarka i Rafała Brzozowskiego. Nie zabraknie również laureatki Paszportu Polityki i Fryderyka, Misi Furtak.

Podczas tego tętniącego gorącymi rytmami wieczoru na scenie sylwestrowej we Wrocławiu o oprawę muzyczno-taneczną zadbają: 30-osobowy chór, 20 instrumentalistów i 80 tancerzy. Same partytury zajmują pięć tomów grubych jak encyklopedia i ważą... 20 kilogramów!

Będą i zagraniczni goście!

Na Sylwestra na Rynku przyjadą również goście specjalni. Jednym z nich będzie Midge Ure, były gitarzysta i wokalista legendarnej brytyjskiej grupy Ultravox, dzięki któremu takie piosenki, jak "Dancing with tears in my eyes" czy "Vienna", zyskały status wielopokoleniowych przebojów. Na wrocławskim Rynku w sylwestra wystąpi również Ray Wilson, wokalista legendarnej grupy Genesis.

O kwestiach organizacyjnych

Na teren sylwestrowej zabawy na Rynku we Wrocławiu będzie można wchodzić 31 grudnia już od godziny 18.00 trzema wejściami: od ul. Oławskiej, Kuźniczej oraz placu Solnego. Nie wnosimy alkoholu, niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych i innych rzeczy, które mogłyby być zagrożeniem dla innych uczestników zabawy - apeluje Małgorzata Wojciechowska z Biura Promocji Miasta.

Bezpieczeństwa pilnować będzie policja, straż miejska i pracownicy firmy ochroniarskiej, którzy wyjątkowo będą mieli uprawnienia zbliżone do tych, jakie posiada policja (czyli prawo do legitymowania osób sprawiających trudności, czy ujęcia ich i przekazania policji).  

Punkt medyczny zlokalizowany będzie w Sukiennicach 9, a karetki pogotowia będą ulokowane także w okolicach Rynku (m.in. na placu Solnym). Ponadto zorganizowano patrole ratowników medycznych.

Cztery punkty gastronomiczne staną na placu Solnym - będzie można tam zjeść ciepłe przekąski, wypić kawę, herbatę czy grzańca. Uczestnicy zabawy sylwestrowej na Rynku we Wrocławiu skorzystają z toalet przenośnych w kilku miejscach (pl. Solny, ul. Oławska, w przejściu Garncarskim), a także toalet ogólnodostępnych (na pl. Solnym i na ul. Wita Stwosza).

Po zabawie sylwestrowej zostanie uruchomiona dodatkowa nocna komunikacja miejska.

TU PRZECZYTASZ O ZMIANACH W ORGANIZACJI RUCHU

materiały prasowe