Piłkarz reprezentacji Polski Matty Cash strzelił dwa gole, a jego Aston Villa wygrała na wyjeździe z Burlney 3:1 w 3. kolejce Premier League. To jego pierwsze bramki w angielskiej ekstraklasie od sezonu 2021/22.

Niekryty w polu karnym Cash skorzystał z dośrodkowań kolegów w ósmej i 20. minucie. Asysty przy jego golach zanotowali Ollie Watkins i Moussa Diaby. Na początku drugiej połowy bramkę kontaktową zdobył Lyle Foster, lecz zwycięstwo "The Villans" przypieczętował Diaby, który zakończył mecz z golem i asystą.

Piłkarze Aston Villi odnieśli w lidze drugie zwycięstwo z rzędu i po trzech meczach mają sześć punktów. Przed tygodniem rozbili 4:0 Everton, a na inaugurację przegrali 1:5 z Newcastle United. Cash wystąpił w każdym z tych spotkań.

W drugim niedzielnym meczu Manchester City pokonał na wyjeździe Sheffield United 2:1. W 63. min Erling Haaland strzelił gola głową po dośrodkowaniu Jacka Grealisha. W pierwszej połowie norweski napastnik nie wykorzystał rzutu karnego. Jayden Bogle wyrównał w 85. min, a cztery minuty później bramkę na wagę trzech punktów zdobył Rodri.

"Obywatele" z kompletem zwycięstw i dziewięcioma punktami prowadzą w Premier League.