​Ekstraklasowi piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali w dzisiejszym spotkaniu Górnika Łęczna 2:0. Dobrze zadebiutowali w ekipie z Podkarpacia Fabian Piasecki i Koki Hinokio.

Obaj debiutujący piłkarze zostali wypożyczeni do Stali w czwartek. W pierwszym przypadku zawodnik przyszedł ze Śląska Wrocław, drugim z KGM Zagłębia Lubin. W kadrze na to spotkanie był trzeci wypożyczony w tym tygodniu do mieleckiej ekipy piłkarz (z Wisły Płock) Adrian Szczutowski - wszedł na murawę z ławki rezerwowych w 71. minucie.

Stal szybko objęła prowadzenie. W 3. min będący przed polem karnym rywala Mateusz Mak otrzymał piłkę, pobiegł z nią kilkanaście metrów, po czym podał na lewo, do będącego na czystej pozycji Piaseckiego. Ten nie miał problemów z pokonaniem Macieja Gostomskiego.

W 14. min. dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Krystian Getinger, a celną "główką" Mateusz Mak.

Z drugiej połowie uwidoczniła się przewaga Górnika, który jednak nie potrafił stworzyć sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Od 77. min. Stal grała w "10". Za faul na Januszu Golu drugą żółtą kartkę w tym meczu (w konsekwencji czerwoną) ujrzał Mateusz Żyro. Grając z przewagą jednego zawodnika zespół z Łęcznej - mimo co najmniej trzech niezłych okazji - też nie zdołał zdobyć gola.

Górnik Łęczna nie wygrał do tej pory spotkania w ekstraklasie w tym sezonie. Zdobył dwa punkty (po dwóch remisach).