Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 zagra z Serbią w sobotnim ćwierćfinale odbywających się na Węgrzech mistrzostw Europy. Stawką turnieju jest także udział w mistrzostwach świata w Peru, do których zakwalifikują się półfinaliści oraz jeden z przegranych ćwierćfinalistów.

Występujący w grupie A Biało-Czerwoni w świetnym stylu wygrali z Irlandczykami 5:1 i Węgrami 5:3, ale później przyszła porażka z Walijczykami 0:3, która jednak nie przeszkodziła im w zajęciu pierwszego miejsca w tabeli.

W ćwierćfinale podopieczni trenera Marcina Włodarskiego spotkają się z drugą w grupie B Serbią, która w środę zremisowała z Hiszpanią 1:1. Sędzią tego spotkania był Damian Sylwestrzak. Z pierwszego miejsca awansowała Hiszpania, a z turniejem pożegnały się Włochy i Słowenia.

Mistrzostwa Europy są jednocześnie kwalifikacjami do tegorocznych mistrzostw świata U-17, zaplanowanych na 10 listopada - 2 grudnia w Peru. 

Dostaną się do nich wszyscy półfinaliści Euro oraz zwycięzca barażu pomiędzy dwoma przegranymi ćwierćfinalistami z najlepszym dorobkiem po fazie grupowej. 

Mecze ćwierćfinałowe (wszystkie w sobotę 27 maja):

Polska - Serbia

Anglia - Francja

Niemcy - Szwajcaria 

Hiszpania - Irlandia

Półfinały odbędą się we wtorek (30 maja), a finał w piątek (2 czerwca).