Łukasz Fabiański zostaje w West Ham United. Polski bramkarz przedłużył kontrakt z angielskim klubem na najbliższy sezon z opcją przedłużenia o rok.

37-letni Fabiański jest piłkarzem West Hamu od 2018 roku.

"West Ham United z zadowoleniem potwierdza, że Łukasz Fabiański podpisał kontrakt do lata 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok" - napisano na oficjalnej stronie internetowej "Młotów".

Polak rozegrał w barwach tej drużyny 138 spotkań, a w 2019 roku został wybrany przez kibiców najlepszym zawodnikiem klubu w sezonie.

"Wybitny profesjonalista (...) pomógł 'Młotom' utrzymać się w lidze w 2020 roku i odegrał ważną rolę w awansie West Hamu do europejskich pucharów w ostatnich dwóch sezonach" - przypomniano.

Podkreślono, że Polak, który w październiku ubiegłego roku pożegnał się z drużyną narodową po 57 występach, jest cenionym i lubianym członkiem zespołu.

"Cieszę się, że mogę zostać jeszcze przez rok. Nie mogę się go już doczekać. Ten klub bardzo się rozwinął i zaczął wykorzystywać swój potencjał. To wspaniałe, być tego częścią" - powiedział Fabiański.

West Ham zakończył poprzedni sezon Premier League na siódmym miejscu i dotarł do półfinału Ligi Europy.