FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie poniosła pierwszą porażkę w tej edycji Ligi Mistrzów. "Duma Katalonii" przegrała w Hamburgu 0-1 z Szachtarem Donieck w meczu grupy H.

Trwa fatalna passa Roberta Lewandowskiego, który nie strzelił gola w szóstym kolejnym meczu w barwach Barcelony. Tak złej serii nie miał od blisko 13 lat.

We wtorkowy wieczór w Hamburgu FC Barcelona rozegrała bardzo słaby mecz i zasłużenie zeszła z boiska pokonana.

Piłkarze z Ukrainy decydujący cios zadali w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Danyło Sikan precyzyjną główką pokonał Marca-Andre ter Stegena.

W drugiej połowie Barca dążyła do odrobienia strat, ale nie miała pomysłu na sforsowanie szczelnej defensywy Szachtara.

Po czterech kolejkach rozgrywek Ligi Mistrzów Barcelona ma na swoim koncie dziewięć punktów, a Szachtar sześć.