Cracovia zremisowała w ostatnim meczu 5. kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice 1:1. Goście wyrównującą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

Obydwaj trenerzy wyszli z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia i posłali do gry tych samych piłkarzy, którzy w poprzedniej kolejce wywalczyli zwycięstwa z Rakowem Częstochowa w przypadku Piasta i Zagłębia Lubin w przypadku Cracovii.

Od początku mecz był ciekawym widowiskiem, obydwa zespoły były ofensywnie usposobione i dążyły do zdobycia bramki. W 10. minucie fantastyczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy Sebastian Madejski, który obronił strzał Ariela Mosóra oddany z kilku metrów.

Gospodarze zrewanżowali się próbą z dystansu Janiego Atanasaova. Frantisek Plach miał spore problemy ze złapaniem piłki i musiał ratować się wybiciem jej na rzut rożny. W 33. minucie efektownym strzałem głową, pod dośrodkowaniu Cornela Rapy, popisał się Patryk Makuch, lecz piłka przeleciała tuż obok słupka. Potem dwa razy zakotłowało się w polu karnym Cracovii, lecz żaden z zawodników Piasta nie zdołał skierować piłki do siatki.

Gdy wydawało się, że na przerwę drużyny zejdą z bezbramkowym wynikiem Benjamin Kallman dostał dobre podanie od Makucha, wygrał starcie barka w bark z Mosórem i w sytuacji sam na sam pokonał Placha.

W drugiej połowie mecz nie był już tak ciekawym widowiskiem. Cracovia umiejętnie ograniczała ataki Piasta. W końcówce goście jednak mocno przycisnęli. Najpierw Madejski obronił strzał Jorge Feliksa z kilku metrów. Potem Kalmann z linii bramkowej wybił pikę. Potem jeszcze szansę miał Jakub Czerwiński.

Goście jednak doprowadzili do wyrównania, bo po faulu Jakuba Jugasa i interwencji VAR arbiter podyktował rzut karny. "Jedenastkę" mocnym, precyzyjnym strzałem wykorzystał Dziczek. Dla pomocnika Piasta był to trzeci karny wykorzystany w tym sezonie.

Cracovia Kraków - Piast Gliwice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Benjamin Kallman (44), 1:1 Patryk Dziczek (90+4-karny).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Jani Atanasov, Patryk Makuch, Takuto Oshima, Jakub Jugas. Piast Gliwice: Jorge Felix, Alexandros Katranis, Grzegorz Tomasiewicz.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 8 623.

Cracovia Kraków: Sebastian Madejski - Arttu Hoskonen, Jakub Jugas, Virgil Ghita - Cornel Rapa, Jani Atanasov (63. Karol Knap), Takuto Oshima, Paweł Jaroszyński - Michał Rakoczy (82. Mateusz Bichnak) Patryk Makuch (82. Jakub Myszor) - Benjamin Kallman.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis (71. Jakub Holubek) - Serhij Krykun (63. Gabriel Kijerczyk), Patryk Dziczek, Michał Chrapek (83. Marcel Bykowski), Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw  (63. Damian Kądzior) - Jorge Felix.