Alessandro Del Piero - były gwiazdor reprezentacji Włoch, grający obecnie w barwach Sydney FC - weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu samochodowym na torze Le Mans, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca. Partnerem 38-letniego piłkarza będzie znany amerykański aktor Patrick Dempsey.

Zespół Dempsey-Del Piero Racing został już oficjalnie zgłoszony organizatorom imprezy. Na razie jednak nie wiadomo, w jakiej klasie i jakim samochodem pojadą gwiazdy. Na pewno nie będzie to - mimo wcześniejszych planów - nowa Mazda z silnikiem diesla. Japoński koncern z powodów ekonomicznych przerwał pracę nad tym modelem.

Dempsey, w przeciwieństwie do del Piero, ma już spore doświadczenie w wyścigach długodystansowych. W 2009 roku jego zespół Dempsey Racing zajął dziewiąte miejsce w klasie GT2. Dwa lata później w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona w USA był trzeci w tej samej klasie.

Legendarny piłkarz przyznał na swojej stronie internetowej, że sporty motorowe interesują go nie od dziś. Stwierdził wręcz, że zawsze były jego pasją, od której ważniejszy był tylko futbol. Interesowałem się rajdami i wyścigami już jako mały chłopak. Teraz będę miał możliwość startów, co sprawia mi taką samą satysfakcję jak zdobycie tytułu piłkarskiego mistrza świata - napisał włoski napastnik.

(MN)