Kamil Stoch został w lutym Sportowcem Miesiąca RMF FM i portalu Interia.pl. Dwukrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich zdobył w plebiscycie ponad 53 procent Waszych głosów! Kamil Stoch pokonał Zbigniewa Bródkę i Justynę Kowalczyk.

W lutym Kamil Stoch był poza zasięgiem konkurentów, zarówno na skoczniach, jak i w naszym plebiscycie. Na początku miesiąca wygrał dwa konkursy Pucharu Świata w Willingen. Następnie w Soczi zmiażdżył rywali na skoczni normalnej, ale najlepszy okazał się też na dużej. Już po igrzyskach był 4. w Falun i 3. w pierwszym konkursie w Lahti.

Takie wyniki przełożyły się na Wasze głosy: na Stocha postawiła ponad połowa głosujących, a dokładnie 53, 62 proc. Drugie miejsce w plebiscycie przyznaliście mistrzowi olimpijskiemu w łyżwiarstwie szybkim - Zbigniewowi Bródce, a podium uzupełniła mistrzyni olimpijska w narciarskim biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną - Justyna Kowalczyk.

Warto dodać, że Kamil Stoch już rozpoczął walkę o tytuł sportowca marca: w niedzielę wygrał konkurs w Lahti, dziś będzie startował w kolejnych fińskich zawodach, tym razem w Kuopio. Przed nim jeszcze m.in. mistrzostwa świata w lotach w Harrachovie oraz finał Pucharu Świata w Planicy.

Dziękujemy za dziesiątki zgłoszeń!

Czytelnicy RMF 24 i Interii od początku lutego przysyłali nam uzasadnienia swojego głosu. Nadesłaliście nam wiele zabawnych, ale także i wzruszających komentarzy. Wybór był trudny, ale po długich dyskusjach udało nam się wybrać autora zwycięskiego zgłoszenia.

"Kamil Stoch - goralsko krew Kamil Stoch - skromności siła Kamil Stoch - ten w piersi zew Kamil Stoch - duma, która sie w najsmielszych snach nam nie snila..."

Ze zwycięzcą zabawy - skontaktujemy się telefonicznie. Wkrótce poinformujemy też jaką niespodziankę przygotowaliśmy.