Radosław Kawęcki zdobył złoty medal mistrzostw Europy w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. Kolejny "krążek" do swojej kolekcji dorzucił także Konrad Czerniak. Na 50 m stylem motylkowym 22-latek był trzeci.

Radosław Kawęcki uzyskał doskonały czas na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym - 50,43. Polak wyprzedził Hiszpana Aschwina Wildeboera Fabera (50,61) i Białorusina Pawła Sankowicza (51,14). Był to drugi triumf Kawęckiego na tej imprezie. W czwartek był najlepszy na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Czerniak (22,77) w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym musiał uznać wyższość Andrija Goworowa (22,70) i Francuza Leveaux (22,74)

Dla Konrada Czerniaka był to trzeci medal na imprezie w Szczecinie. Wcześniej triumfował w wyścigach na 50 m kraulem i 100 m stylem motylkowym.

O podium otarł się Paweł Korzeniowski. Na 200 metrów kraulem był czwarty. Słabo wypadła natomiast Otylia Jędrzejczak - wyścig na 100 metrów stylem motylkowym - ukończyła na 9. miejscu.

Nie wiem co się stało, popłynęłam prawie sekundę gorzej niż w sobotę. Muszę to na spokojnie z trenerem przeanalizować, ale ogólnie z mistrzostw jestem bardzo zadowolona - powiedziała po wyścigu Jędrzejczak.

W niedzielnych finałach startowali również Jakub Jasiński (szósty na 100 m st. zmiennym), Aleksandra Urbańczyk (siódma na 50 m kraulem) i Alicja Tchórz (dziewiąta na 200 m st. grzbietowym). Także dziewiąta, na dwukrotnie dłuższym dystansie, była Karolina Szczepaniak.

8 medali biało-czerwonych

Na koniec mistrzostw Polacy z dorobkiem 8 krążków (5 złotych, trzy brązowe) uplasowali się na 4. miejscu w klasyfikacji medalowej. Najczęściej na podium stawali Rosjanie, najwięcej złotych medali - 7 - zdobyli reprezentanci Niemiec.