Konrad Czerniak zdobył złoty medal mistrzostw Europy w wyścigu na 100 m stylem motylkowym. To drugie zwycięstwo tego sportowca na imprezie w Szczecinie. W czwartek triumfował na 50 m stylem dowolnym.

Konrad Czerniak uzyskał czas 49,62 sekundy. Tym samym o pół sekundy poprawił swój rekord Polski. Nasz zawodnik wyprzedził rekordzistę świata (48,99) na 100 m motylkiem Jewgienija Korotyszkina. Trzecie miejsce zajął Belg Francois Heersbrandt.

Spodziewałem się zaciętej rywalizacji i miałem rację. Na ostatnim nawrocie widziałem, że Rosjanin jest przede mną. Coś we mnie eksplodowało. Wiedziałem, że nie mogę przegrać. Dałem z siebie wszystko. Czas, który uzyskałem, jest świetny. Chciałem popłynąć poniżej 50 sekund. Nie mogłem rozczarować kibiców - powiedział Czerniak zaraz po wyścigu.

22-latek zdobył w Szanghaju srebrny medal mistrzostw świata na 100 m stylem motylkowym, a w 2010 brązowy w mistrzostwach Europy. W niedzielę Czerniak wystąpi jeszcze na dystansie 50 m stylem motylkowym.