Po raz pierwszy od 10 lat Zlatan Ibrahimovic nie został wybrany najlepszym piłkarzem Szwecji. Kontrowersyjnego napastnika zdetronizował obrońca FK Krasnodar Andreas Granqvist.

"Przeklęta jedenastka". Tych piłkarzy na mundialu nie zobaczymy

Już za niewiele ponad tydzień na Kremu odbędzie się losowanie grup piłkarskich mistrzostw świata. Dla jednych piłkarzy występ na mundialu będzie spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Dla innych zbliżające się mistrzostwa świata to urzeczywistnienie najgorszych koszmarów, ponieważ do Rosji nie pojadą.... czytaj więcej

Ibrahimovic w 2016 roku po mistrzostwach Europy zakończył reprezentacyjną karierę. W kwietniu tego roku zerwał zaś więzadła w kolanie i na boisko wrócił dopiero w minioną sobotę: jego Manchester United wygrał z Newcastle 4:1 w 12. kolejce angielskiej Premier League.

Po pożegnaniu 36-letniego napastnika z kadrą opaskę kapitańską przejął w drużynie Trzech Koron Andreas Granqvist i poprowadził reprezentację do awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji. W barażach Szwedzi sensacyjnie wyeliminowali Włochów.

Wszystko to sprawiło, że "Ibra" stracił tytuł najlepszego piłkarza Szwecji, który zdobywał nieprzerwanie w latach 2007-16, a w sumie ma ich 11. Żaden inny zawodnik Trzech Koron nie może pochwalić się takim dorobkiem.


(e)