Piłkarze Borussii Dortmund, w składzie z Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim, awansowali do 1/8 Pucharu Niemiec. Po trudnym wyjazdowym meczu wyeliminowali z rozgrywek TSV Monachium. Triumf 2:0 zapewnili sobie dopiero w dogrywce.

Po 90 minutach utrzymywał się bezbramkowy remis i goście, choć grali w najmocniejszym składzie, musieli rozegrać z drugoligowcem dodatkowe pół godziny.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do końcowych fragmentów pierwszej części dogrywki. Wówczas, po faulu Dominika Stahla w polu karnym na Marco Reusie, jedenastkę wykorzystał Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang, który zastąpił pięć minut wcześniej Błaszczykowskiego. Pomocnik TSV dostał za to zagranie czerwoną kartkę.

Chwilę po zmianie stron na 2:0 podwyższył Ormianin Henrich Mchitarjan i wtedy nie było już wątpliwości, że wicemistrz Niemiec poradzi sobie w Monachium.

Lewandowski grał do 105. minuty. Zmienił go wtedy Julian Schieber. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał z kolei Grzegorz Wojtkowiak. Spotkanie na Allianz Arena oglądało 71 tysięcy kibiców.