Polonia w Wielkiej Brytanii doczekała się polskiego wydania dziennika „The Sun”. Najpopularniejsza na Wyspach bulwarówka wypuściła pierwszą z sześciu zaplanowanych gazet dla polskich kibiców. Ma 48 stron i prawie w całości poświęcona jest Euro 2008.

„Polsko, do boju!” – to wezwanie rzuca się w oczy na pierwszej stronie polskiego wydania „The Sun”. W górnym prawym roku Doda zapewnia, że nam doda, namiętnie trzymając w rękach piłkę. Z kolei w kolumience poświęconej polityce Lech Wałęsa zapewnia, że nigdy nie był agentem.

Dzisiejsze wydanie poświęcone jest jednak przede wszystkim futbolowi. Przeczytać w nim można m.in. reportaż z okupowanego przez polskich kibiców londyńskiego pubu i obejrzeć piękną modelkę, która pojawia się tradycyjnie na trzeciej stronie „The Sun”. Jednak wbrew tradycji, jest ona dziś ubrana, i to w koszulkę polskiej reprezentacji.

Jest jeszcze jedna istotna sprawa. Wyższość polskojęzycznej „The Sun” nad jej oryginałem można łatwo oszacować. Po polsku gazeta jest o pięć pensów tańsza. Posłuchaj relacji londyńskiego korespondenta RMF FM Bogdana Frymorgena: