Najszybszy człowiek świata Usain Bolt poinformował na swoim profilu na Facebooku, że we wtorek ogłosi, z którym zespołem piłkarskim podpisał zawodowy kontrakt. Gra w piłkę to marzenie jamajskiego sprintera, które chce spełnić po zakończeniu lekkoatletycznej kariery w 2017 roku.

Najszybszy człowiek świata Usain Bolt poinformował na swoim profilu na Facebooku, że we wtorek ogłosi, z którym zespołem piłkarskim podpisał zawodowy kontrakt. Gra w piłkę  to marzenie jamajskiego sprintera, które chce spełnić po zakończeniu lekkoatletycznej kariery w 2017 roku.
Usain Bolt skończył swoją lekkoatletyczną karierę w 2017 roku /SRDJAN SUKI /PAP/EPA

To mój osobisty cel (podpisanie zawodowego kontraktu piłkarskiego). Nie ma znaczenia, co inni o tym mówią - powiedział 31-letni Bolt, ośmiokrotny mistrz olimpijski.

Jamajczyk miał zaplanowane w marcu treningi z Borussią Dortmund. Nie wiadomo, czy do nich dojdzie. Zawodnikiem BVB jest Łukasz Piszczek.

Rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m najchętniej zostałby zawodnikiem Manchesteru United, któremu kibicuje od dzieciństwa, a podobną sympatią darzy Real Madryt. Angielski klub nie wykazywał jednak oficjalnie żadnego zainteresowania sprinterem.

Bolt lekkoatletyczną karierę zakończył latem 2017 roku po mistrzostwach świata w Londynie. Nie było to jednak pożegnanie na miarę ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego i 11-krotnego złotego medalisty globu. W biegu na 100 m zajął dopiero trzecie miejsce, a w ostatnim starcie - sztafecie 4x100 m zamiast doprowadzić Jamajczyków do złota, nie ukończył biegu. Upadł na bieżnię z powodu kontuzji mięśnia uda.

(ag)