Rozstawiona w Nowym Jorku z numerem 30. Agnieszka Radwańska pewnie pokonała w dwóch setach Japonkę Akiko Morigami, 6:2, 6:1.

Radwańska, która po raz pierwszy w karierze jest rozstawiona w Wielkim Szlemie, rozpoczęła mecz od prowadzenia 2:0 i choć Japonka wyrównała, to od stanu 2:2 Polka zdobyła dziewięć kolejnych gemów, dzięki czemu w drugim secie wyszła na 5:0, zanim rozstrzygnęła ją na swoją korzyść 6:1.

W całym meczu krakowianka popełniła 14 niewymuszonych błędów przy 25 zepsutych zagraniach po stronie rywalki. Zapisała też na swoim koncie jednego asa serwisowego, 17 wygrywających uderzeń przy 21 Japonki, a w punktach uzyskała przewagę 63:46

W drugiej rundzie na Radwańską czeka spotkanie z Francuzką Virginie Razzano, która we wtorek pokonała 6:1, 6:2 swoją rodaczkę Emilie Loit. Natomiast jeśli Polka przejdzie do 1/16 finału, może trafić na broniącą tytułu Rosjankę Marię Szarapową, rozstawioną z dwójką.