To jest udany dzień dla polskiego kajakarstwa, najpierw srebrny medal mistrzostw świata w olimpijskiej konkurencji C1 1000 wywalczył Tomasz Kaczor. Chwilę później na drugim miejscu podium stanęli Piotr Mazur i Bartosz Grabowski. Brąz w olimpijskiej konkurencji K4 500 m udało się wywalczyć natomiast polskiej osadzie w składzie: Karolina Naja, Helena Wiśniewska, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk.

Kanadyjkarz Tomasz Kaczor zdobył srebrny medal w olimpijskiej konkurencji C1 1000 m podczas mistrzostw świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Zwyciężył Brazylijczyk Isaquias Queiroz Dos Santos, trzeci był Francuz Adrien Bart. Kaczor jednocześnie wywalczył kwalifikację olimpijską w jedynce dla polskiej reprezentacji.

Dwójka Piotr Mazur, Bartosz Grabowski zdobyła srebrny medal w nieolimpijskiej konkurencji K2 200 m podczas kajakarskich mistrzostw świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Do zwycięzców Rosjan stracili 0,05 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy.

Brąz w olimpijskiej konkurencji K4 500 m udało się wywalczyć natomiast polskiej osadzie w składzie: Karolina Naja, Helena Wiśniewska, Anna Puławska, Katarzyna Kołodziejczyk. Zwyciężyły Węgierki przed Białorusinkami.

Biało-czerwone uzyskały jednocześnie kwalifikację olimpijską w czwórce dla polskiej reprezentacji.

Polacy w Szegedzie dotąd zdobyli siedem medali.

W niedzielę po południu rozegrane zostaną cztery finały w jedynkach na pięć kilometrów (konkurencje nieolimpijskie) z udziałem trzech polskich reprezentantów.