Trzy medale zdobyły reprezentantki Polski w środę wieczorem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Srebro w biegu na 400 m wywalczyła Natalia Kaczmarek, a po brąz sięgnęła Anna Kiełbasińska. Wielkim zaskoczeniem był sukces Ewy Różańskiej, która była druga w rzucie młotem.

Holendarka Femke Bol zdobyła złoty medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Bol poprawiła swój własny rekord Holandii - 49,44.

Kaczmarek drugi raz w karierze zeszła poniżej 50 sekund, osiągając czas 49,94. Kiełbasińska uzyskała rezultat 50,29.

Iga Baumgart-Witan ukończyła bieg w czasie 51,28.

Polska niespodzianka

Świetną niespodziankę kibicom sprawiła Ewa Różańska. Choć nikt na to nie stawiał, Różańska zdobyła srebrny medal w rzucie młotem.

Rumunka Bianca Florentina Ghelber wygrała konkurs. Ghelber triumfowała wynikiem 72,72. Różańska już w pierwszym rzucie poprawiła rekord życiowy - 71,63, a w szóstej serii poprawiła się na 72,12. Trzecia Włoszka  Sara Fantini w najlepszej próbie uzyskała wynik 71,51.

Różańska była jedyną Polką w finale. Malwina Kopron i Katarzyna Furmanek odpadły w eliminacjach.