Trener reprezentacji Polski siatkarzy Andrea Anastasi ogłosił szeroką kadrę na mistrzostwa Europy w Polsce i Danii. Wśród 18 zawodników nie ma Krzysztofa Ignaczaka. Szeroką kadrę na europejski czempionat, który odbędzie się w Niemczech i Turcji, ogłosił też trener siatkarek Piotr Makowski.

Męska kadra przygotowania do mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce i Danii, rozpocznie 2 sierpnia w Spale. Na zgrupowaniu nie stawią się m.in. libero Krzysztof Ignaczak czy rozgrywający Paweł Zagumny. O ile brak tego drugiego był awizowany od dłuższego czasu, to brak powołania dla Ignaczaka można traktować jako niespodziankę. Na jego pozycji mogą wystąpić Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek.

Mistrzostwa Europy potrwają od 20 do 29 września. W fazie grupowej biało-czerwoni zagrają ze Słowenią, Francją i Turcją. Wszystkie mecze rozegramy w Gdańsku.

Szeroka kadrę reprezentacji ogłosił też trener siatkarek Piotr Makowski. Nasze panie także szykują się do mistrzostw Europy, które odbędą się od 6 do 14 września na parkietach w Niemczech i Szwajcarii. Przed Polkami spotkania z Czeszkami, Bułgarkami i Serbkami.

Szeroki skład reprezentacji Polski siatkarzy na mistrzostwa Europy:

Rozgrywający: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz;
Atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz, Grzegorz Bociek;
Środkowi: Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona;
Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Michał Ruciak, Wojciech Ferens, Wojciech Włodarczyk;
Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Szeroki skład reprezentacji Polski siatkarek na mistrzostwa Europy:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Milena Radecka, Joanna Wołosz;
Atakujące:  Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna;
Przyjmujące: Karolina Różycka, Patrycja Polak, Aleksandra Wójcik, Ewelina Sieczka, Kinga Kasprzak, Elżbieta Skowrońska, Anna Grejman, Anna Werblińska;
Środkowe: Maja Tokarska, Zuzanna Efimienko, Agnieszka Kąkolewska, Monika Martałek, Katarzyna Połeć;
Libero: Paulina Maj, Krystyna Strasz, Dorota Medyńska.

(MRod)