Bramkarz reprezentacji Polski i Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny nie ma wątpliwości, że w nowym sezonie Premier League "Kanonierzy" powalczą o najważniejsze trofea. "Nadal jesteśmy silnym zespołem, mamy nowych zawodników i z optymizmem możemy spoglądać na nadchodzący sezon" - przekonuje.

Od dłuższego czasu media mówią o tym, że drużynę z Emirates Stadium zamierza opuścić jej lider, Robin van Persie. Według wielu obserwatorów, będzie to spora strata dla zespołu. Szczęsny nie załamuje jednak rąk i przekonuje, że nawet bez Holendra podopieczni Arsena Wengera mogą z powodzeniem rywalizować z najlepszymi. Z pewnością byłbym rozczarowany, gdyby Robin odszedł, bo to nasz kapitan i lider. Cieszę się, że mogę z nim grać w jednym zespole. Mam nadzieję, że zostanie z nami na dłużej - mówi polski golkiper.

Szczęsny od dłuższego czasu jest pierwszym golkiperem Arsenalu, a po świetnych występach otrzymał koszulkę z numerem "1". Polak twierdzi, że jego ustabilizowana pozycja w drużynie nie wiąże się z dodatkową presją. To dla mnie ogromny przywilej, że mogę grać z numerem 1 w tak wspaniałym klubie. Udowodnię, że na niego zasługuję - zapowiada.