Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open (pula nagród 24 mln dol. austral.). Krakowianka pokonała Chinkę Shuai Peng 7:5, 3:6, 7:5. W walce o najlepszą "4" rywalką Polki będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Belgijką Kim Clijsters i Rosjanką Jekatariną Makarową.

Dla Agnieszki Radwańskiej to czwarty ćwierćfinał wielkoszlemowej imprezy w karierze. Sukces cieszy, bo do ostatniej chwili występ "Isi" w Melbourne stał pod wielkim znakiem zapytania z powodu rehabilitacji stopy.

Na początku spotkania obie zawodniczki utrzymały swoje podania (1:1). Dwa kolejne gemy należały do Chinki, która szybko uporała się z serwisem krakowianki (1:3). Radwańska nie zamierzała jednak odpuszczać, doprowadzając do wyrównania (3:3). Przełom nastąpił przy stanie 5:5. Krakowianka wykorzystała piłkę na przełamanie, wychodząc na prowadzenie 6:5. "Isia" bardzo pewnie wykorzystała atut własnego podania, wykorzystując drugą piłkę setową (7:5).

Początek drugiego seta należał do Chinki, która bardzo szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Wypracowaną przewagę 24-letnia Peng dowiozła do końca partii, wygrywając 6:3.

Pierwsze minuty decydującej partii należały do bardzo wyrównanych (1:1). Krakowianka musiała się jednak bardzo namęczyć, by utrzymać własne podane (2:1). Chwilę później było już 3:1. Polka mogła prowadzić 4:1, ale przy swoim serwisie nie wykorzystała prowadzenia 40:0, pozwalając rywalce odzyskać wiarę w ostateczne zwycięstwo (3:3). Zdenerwowana Radwańska nie potrafiła zachować zimnej krwi, popełniając kilka niewymuszonych błędów (3:4). Kiedy wydawało się, że niesiona dopingiem polskich kibiców "Isia" zdoła odwrócić losy spotkania, Chinka utrzymała swój serwis (3:5). W dziesiątym gemie obie zawodniczki walczyły do upadłego. 24-letnia Shuai Peng, która nigdy wcześniej nie awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju, miała dwie piłki meczowe, ale z wygranej cieszyła się nasza reprezentantka (5:5). Ostatnie minuty meczu należały do Agnieszki Radwańskiej. Polka utrzymała swój serwis i przy stanie 15:40 wykorzystała drugą piłkę meczową.