Jak donosi niemiecki dziennik "Bild" Steffi Graf, słynna niemiecka tenisistka została matką. 32-letnia Graf urodziła dziecko w jednym ze szpitali w Las Vegas. Ojcem dziecka jest równie znany tenisista Andre Agassi. Cała sprawa owiana jest jednak wielką tajemnicą.

Mimo, że lekarze nabrali wody w usta dziennikarzom udało się dowiedzieć, że Steffi urodziła syna. Waży on 2600 gram i ma 50 centymetrów. Narodzony odbyły się bez żadnych komplikacji. Chłopiec jest wcześniakiem. tenisistka spodziewała się narodzin na początku grudnia. Przy porodzie był ojciec dziecka, tenisista Andre Agassi, który był ponoć bardzo dzielny podczas narodzin swojego potomka. Afassi i Graf pobrali się w Las Vegas w miniony poniedziałek.

Ze względu na ślub i spodziewane narodziny potomka Agassi zdecydował się zrezygnować ze startu w turnieju tenisowym w Bazylei, który rozpoczął się 22 października. Graf zakończyła sportową karierę w 1999 roku tuż po triumfie w wielkoszlemowym turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Niemal w tym samym czasie opinia publiczna została poinformowana o jej związku z 31-letnim Agassim, który wygrał w tym roku męski French Open. "Bardzo cieszymy się z tego, że jesteśmy małżeństwem i wspólnie rozpoczynamy nowy etap naszego życia - ogłosili wkrótce po ślubie państwo młodzi - Skromny charakter i intymność towarzysząca tej ceremonii w pełni korespondowała z wartościami, które uważamy za najcenniejsze". Agassi ożenił się po raz drugi. Wcześniej - w latach 1997-98 był mężem aktorki filmowej Brookie Schields. Po rozwodzie Amerykanin przez długi czas nie mógł się odnaleźć na światowych kortach i w rankingu ATP spadł aż na 141 miejsce. Steffi Graf natomiast po raz pierwszy wstąpiła w związek małżeński. Aktualnie Agassi jest sklasyfikowany na drugiej pozycji w rankingu ATP "Entry System". W tym sezonie zdobył siódmy w karierze wielkoszlemowy tytuł, wygrywając w styczniu Australian Open, a także zwyciężył w dwóch imprezach z cyklu Masters Series w Indian Wells i Miami. W sumie wygrał 49 turniejów ATP, a na korcie zarobił ponad 23 miliony dolarów. Natomiast Graf wygrała w karierze 22 imprezy zaliczane do Wielkiego Szlema, 106 turniejów WTA i zdobyła złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Przez rekordową liczbę 377 tygodni była liderką rankingu tenisistek, w tym przez 186 kolejnych tygodni. W ciągu siedemnastu lat sportowej kariery Niemka zarobiła ponad 21 milionów dolarów, co także jest rekordowym osiągnięciem wśród tenisistek.

12:00