Słowak Peter Sagan (Cannondale) wygrał w Albi, po finiszu z peletonu, siódmy etap wyścigu Tour de France o długości 205,5 km. 23-letni Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step), debiutujący w Wielkiej Pętli, znów dojechał do mety w ścisłej czołówce. Zajął czwarte miejsce.

Ostatni etap przed wjazdem jutro w Pireneje obfitował od startu w kilka prób ucieczek, ale wszystkie zakończyły się niepowodzeniem. Ostatnia, najpoważniejsza, rozpoczęła się na 66 kilometrów przed metą, gdy z peletonu odjechała trójka kolarzy: Belg Jan Bakelants (RadioShack Leopard), Francuz Cyril Gautier (Team Europcar) i Hiszpan Juan Jose Oroz Ugalde (Euskaltel-Euskadi).

Gdy trójka uciekinierów uzyskała ponad 3-minutową przewagę, peleton zabrał się do pracy. Na niespełna trzy kilometry przed końcem etapu próba "postraszenia" peletonu została zlikwidowana, a zmęczeni uciekinierzy, choć przyjechali w czołowej grupie, to znaleźli się na dalszych pozycjach. Najwyżej, na 60. miejscu w tym samym czasie co zwycięzca został sklasyfikowany Gautier.

Finisz wygrał ostatecznie Sagan. Drugie miejsce zajął Niemiec John Degenkolb (Argos), a trzecie Włoch Daniele Bennati (Saxo-Tinkoff).

Dzisiejszy etap nie był natomiast udany dla kilku czołowych zawodników, którzy przed startem byli uważani za kandydatów do czołowych pozycji. W połowie trasy etapu kontakt z peletonem stracili m.in. Anglik Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step), Niemiec Andre Greipel (Lotto Belisol), Hiszpan Jose Joaquin Rojas Gil (Movistar Team) i Niemiec Marcel Kittel (Team Argos-Shimano). Ich strata do peletonu, początkowo zbliżająca się do dwóch minut, zaczęła się zwiększać w szybkim tempie, gdy peleton zdecydowanie przyspieszył goniąc ucieczkę. Na mecie grupa Cavendisha straciła do zwycięzcy 14.53 i praktycznie przestała się liczyć w walce o zwycięstwo.

Żółtą koszulkę lidera utrzymał po tym etapie reprezentant RPA Daryl Impey (Orica-GreenEdge). Jutro kolarze pokonają w górach 195 km z Castres do Ax 3 Domaines.