Niespodzianka we French Open! Polska tenisistka Magda Linette w pierwszej rundzie turnieju wyeliminowała szóstą rakietę świata Ons Jabeur. Polka wygrała 3:6, 7:6 (7-4), 7:5.

Linette w światowym rankingu zajmuje 52. miejsce. Jabeur po serii dobrych występów przesunęła się na najwyższą w karierze 6. pozycję. Tunezyjka była wymieniana w gronie faworytek turnieju.

W pierwszym secie to Tunezyjka miała przewagę. Polka w całym secie aż 3 razy przegrała swój serwis i raz przełamała rywalkę. Ostatecznie uległa w tej partii 3:6.

W drugiej partii obie tenisistki utrzymały swoje podania i o wyniku decydował tie-break, w którym górą była Polka zwyciężając 7-4.

Trzeci set to zacięta walka i zwroty akcji. Polka prowadziła już 4:2, ale Jabeur zdołała doprowadzić do remisu 4:4. Wszystko rozstrzygnęło się w 12. gemie, gdzie Polka przełamała rywalkę i wygrała cały mecz.

Kolejną rywalką tenisistki z Poznania będzie albo Włoszka Martina Trevisan albo Brytyjka Harriet Dart.

To była ich piąta konfrontacja. Polka wygrała po raz drugi - poprzednio w 2013 roku. W ubiegłym roku Jabeur wyeliminowała Linette w trzeciej rundzie paryskiego turnieju.