Piłkarska kadra zaczyna przygotowania do kolejnego meczu eliminacji Euro 2016. W niedzielę zagramy z Irlandią w Dublinie. A jak w miniony weekend zagrali kadrowicze w swoich klubowych drużynach?

To nie był zbyt dobry weekend dla naszych reprezentantów. Zdobyli zaledwie dwie bramki, zanotowali dwie asysty przy trafieniach kolegów. Warto jednak pochwalić bramkarzy. Łukasz Fabiański i Artur Boruc zachowali czyste konta, a ich drużyny wygrały swoje spotkania.

Bez błysku tym razem biało-czerwoni napastnicy. Arkadiusz Milik spędził na boisku tylko kilkanaście minut, a Ajax wymęczył zwycięstwo nad ADO Den Haag. Po raz pierwszy w tym sezonie na własnym boisku przegrał za to Bayern Monachium - 0:2 z Borussią Moenchengladbach. Robert Lewandowski, jak i reszta kolegów, grał bezbarwnie. Po bramce strzelili za to Michał Kucharczyk i Krzysztof Mączyński. Obaj znajdowali się dotąd na reprezentacyjnej liście rezerwowej, ale wczoraj wieczorem Adam Nawałka podjął decyzję o ich przyjeździe na zgrupowanie.

Trzeba przyznać, że selekcjoner nie ma kłopotu, jeśli chodzi o udział swoich wybrańców w meczach ich drużyn. Z 24 zawodników aż 17 spędziło w weekend na boisku pełne 90 minut. Kolejni trzej zostali zmienieni w drugiej połowie, a tylko jeden wszedł na boisko z ławki rezerwowych. W ogóle nie zagrali w weekend jedynie: Wojciech Szczęsny (przesiedział mecz na ławce), Grzegorz Krychowiak (pauzował za kartki) i Łukasz Teodorczyk (liga ukraińska nie wznowiła jeszcze rozgrywek).

Dziś piłkarze po zameldowaniu się w hotelu w Warszawie nie będą trenować, ale zjedzą wspólny posiłek. Pierwszy trening zaplanowano na wtorkowe popołudnie. Biało-czerwoni będą ćwiczyć na dwóch obiektach - ZWAR-u Międzylesie i Polonii Warszawa. Do Dublina polecą czarterem w sobotę rano. Mecz z Irlandią w niedzielę. Pierwszy gwizdek o 20:45.

Jak grali kadrowicze w miniony weekend:

Bramkarze:

Artur Boruc (A.F.C. Bournemouth) - 90 minut w wygranym 3:0 meczu z Middlesbrough.

Łukasz Fabiański (Swansea FC) - 90 minut w wygranym 1:0 pojedynku z Aston Villą. Polak zachował czyste konto już po raz 11. w tym sezonie.

Wojciech Szczęsny (Arsenal FC) - mecz z Newcastle United przesiedział na ławce rezerwowych. "Kanonierzy" wygrali 2:1.

Obrońcy:

Thiago Cionek (Modena FC) - 90 minut w przegranym 1:2 meczu z Vicenzą.

Kamil Glik (AC Torino) - 90 minut w wygranym 2:0 meczu z Parmą.

Rafał Janicki (Lechia Gdańsk) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Górnikiem Zabrze. Dostał żółtą kartkę.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Kubaniem Krasnodar.

Paweł Olkowski (1. FC Koeln) - 59 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Werderem Brema.

Łukasz Szukała (Al-Ittihad) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Al-Khaleej.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Górnikiem Zabrze.

Grzegorz Wojtkowiak (Lechia Gdańsk) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Górnikiem Zabrze.

Pomocnicy:

Maciej Gajos (Jagiellonia Białystok) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa) - 90 minut i asysta w przegranym 1:2 meczu z Lechem Poznań.

Grzegorz Krychowiak (Sevilla FC) - pauzował za kartki. Sevilla pokonała Villareal 2:0.

Karol Linetty (Lech Poznań) - 90 minut i asysta w wygranym 2:1 meczu z Legią Warszawa.

Sebastian Mila (Lechia Gdańsk) - 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Górnikiem Zabrze.

Sławomir Peszko (1. FC Koeln) - 73 minuty w zremisowanym 1:1 meczu z Werderem Brema.

Maciej Rybus (Terek Grozny) - 90 minut w przegranym 0:1 meczu z Kubaniem Krasnodar.

Michał Żyro (Legia Warszawa) - zmieniony w doliczonym czasie gry w przegranym 1:2 meczu z Lechem Poznań. Obejrzał też żółtą kartkę.

Krzysztof Mączyński (Guizhou Renhe) - gol i zmarnowany karny w wygranym 2:1 meczu z Shanghai Shenxin.

Michał Kucharczyk (Legia Warszawa) - 90 minut i gol w przegranym 1:2 meczu z Lechem Poznań.

Napastnicy:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 90 minut w przegranym 0:2 mecz z Borussią Moenchengladbach.

Arkadiusz Milik (Ajax Amsterdam) - wszedł na boisko w 76. minucie. Ajax pokonał ADO Den Haag 1:0, a Milik dostał żółtą kartkę.

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) - liga ukraińska nie wznowiła jeszcze rozgrywek.