​Piłkarz Realu Madryt Portugalczyk Cristiano Ronaldo został zawieszony przez wydział rozgrywek hiszpańskiej federacji piłkarskiej na pięć meczów za naganne zachowanie podczas pierwszego, niedzielnego meczu o piłkarski Superpuchar Hiszpanii.

Real Madryt pokonał w niedzielę na wyjeździe Barcelonę 3:1 (0:0). Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Ronaldo. 

Portugalczyk niezadowolony z decyzji o usunięciu go z boiska, odepchnął sędziego Ricardo De Burgos Bengoetxea. 

Piłkarz lekko mnie popchnął, w ten sposób być może chciał pokazać, że nie zgadza się z moją decyzją - napisał arbiter w pomeczowym protokole.

Ronaldo za takie zachowanie groziła - zgodnie z przepisami obowiązującymi w Hiszpanii - kara zawieszenia od czterech do dwunastu spotkań. 

Czerwona kartka dla Ronaldo była efektem dwóch wcześniej pokazanych żółtych. Pierwszą Portugalczyk dostał za zdjęcie koszulki po tym, gdy w 80. minucie strzelił bramkę. 

Drugi żółty kartonik zobaczył dwie minuty później, gdy przewrócił się w polu karnym po starciu z Samuelem Umtitim i domagał się rzutu karnego. Sędzia takie zachowanie uznał za próbę wymuszenia.

(ph)