Znany trener piłkarski Harry Redknapp, pracujący obecnie w drugoligowym Queens Park Rangers, ma nietypowe hobby. Anglik codziennie dokarmia ptaki, które przylatują do ogrodu w jego posiadłości. Na jedzenie dla nich wydaje rocznie... około 2 tys. funtów.

66-letni Redknapp, który mieszka na półwyspie Sandbanks w hrabstwie Dorset w południowej Anglii, dokarmia ptaki zanim wyjedzie na trening. Z tego powodu codziennie wstaje bladym świtem.

Jestem nałogowcem. W środku zimy wstaję nawet o piątej rano, aby dokarmić ptaki. Nie wyjdę do pracy zanim tego nie zrobię. Nie mógłbym znieść myśli, że będą latały głodne - przyznał.

Redknapp jest szkoleniowcem QPR od listopada ubiegłego roku. Wcześniej pracował m.in. w Tottenhamie Hotspur, West Ham United, Southampton oraz Portsmouth, z którym w 2008 roku sięgnął po puchar kraju. Był jednym z głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Anglii. Tamtejsza federacja w maju ubiegłego roku zdecydowała się jednak na zatrudnienie Roya Hodgsona.

(j.)