W wieku 27 lat zmarł w Katarze piłkarz reprezentacji Ekwadoru i zespołu El Jaish Christian Benitez. Informację tę przekazał mediom w ojczyźnie zawodnika jego agent Jose Chamorro. Potwierdził ją także jego klub. Jako przyczynę śmierci podano atak serca.

Jak poinformował agent Beniteza, dzisiaj rano 27-latek skarżył się na ból brzucha i z tego powodu trafił do szpitala. Tam nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Według teścia piłkarza, przyczyną śmierci były powikłania po zapaleniu wyrostka robaczkowego. Miały one doprowadzić do zapalenia otrzewnej i w konsekwencji zatrzymania akcji serca. W mediach pojawiły się także spekulacje, że Ekwadorczyk, który osierocił żonę i dwójkę dzieci, zginął w wypadku samochodowym.

Wcześniej występował na Wyspach

Benitez trafił do El Jaish na początku lipca. W niedzielę zagrał w barwach tego zespołu w meczu z Qatar Sports Club (2:0). Wcześniej występował m.in. w meksykańskim Club America, Birmingham City oraz El Nacional Quito. W reprezentacji Ekwadoru rozegrał 58 meczów. Strzelił 24 gole, w tym cztery w eliminacjach mistrzostw świata 2014.

W 2006 roku Benitez wystąpił w mundialu w Niemczech. Nie grał jednak w wygranym 2:0 meczu z Polską.

(MRod)