Komplet piłkarzy ćwiczył w Gdańsku przed meczami eliminacyjnymi mistrzostw świata z Czarnogórą. Naszym zawodnikom nic nie dolega, martwić może ich jedynie kolejny spadek w rankingu FIFA, w którym zajmują teraz 56. miejsce.

Pierwsze dzisiejsze zajęcia poświęcone były głównie ćwiczeniu założeń taktycznych.

Ważne jest aby ostatnie treningi poświęcić na to by drużyna miała pełną świadomość naszych oczekiwać i trudności jakie stworzy nam przeciwnik - mówił asystent selekcjonera Fornalika Marek Wleciałowski.

Sztab szkoleniowy może spać spokojnie, bo wszyscy zawodnicy przebywający są zdrowi i nie narzekają na żadne urazy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom popołudniowy trening piłkarzy nie odbędzie się na stadionie MOSiR, lecz na boisku w pobliżu Hotelu Dwór Oliwski, gdzie od poniedziałku przebywa polska kadra.

W czwartek rano Polacy odlecą z Gdańska-Rębiechowa do stolicy Czarnogóry Podgoricy. Mecz z drużyną tego kraju ekipa Waldemara Fornalika rozegra w piątek.

Spadek w rankingu

Chwilę przed pierwszymi meczami eliminacji do mundialu FIFA opublikowała najnowszy ranking. Niestety nasza reprezentacja znów spadła, tym razem o dwie pozycje i zajmuje 56. miejsce. Czarnogórcy plasują się na 48. lokacie, a kolejny rywal, Mołdawia jest na 141. miejscu.