Derby Warszawy zakończone bezbramkowym remisem. Na Konwiktorskiej Polonia podejmowała Legię. W pierwszych minutach spotkania przeważały "Czarne Koszule". "Wojskowi" - zepchnięci do defensywy - ograniczali się głównie do kontr. Śmielej zaczęli poczynać sobie dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy meczu. Obraz spotkania się jednak nie zmienił. Remisem 1:1 zakończył się natomiast w Bytomiu pojedynek miejscowej Polonii z Wisłą Kraków.

Tylko w pierwszych minutach meczu Wisła Kraków zagrała tak, jak na faworyta przystało. Później gospodarze poczynali już sobie coraz śmielej, choć w pierwszej połowie nadal bezskutecznie. Dopiero w drugiej części spotkania zespół z Krakowa przypomniał sobie o swoich mistrzowskich aspiracjach. Gospodarze nastawili się wyłącznie na kontry, ale w 70. minucie meczu ta taktyka przyniosła skutek w postaci akcji dwóch rezerwowych, zakończonej trafieniem Michała Zielińskiego.

Radość bytomskich kibiców trwała jednak tylko trzy minuty. Później Rafał Boguski wykorzystał nieporozumienie bytomskiej obrony i pokonał Peskovica w sytuacji sam na sam.

Do ciekawych nie należało również spotkanie w Warszawie, choć emocje zapowiadały się spore, bo przed meczem Polonię i Legię dzieliła w tabeli różnica zaledwie jednego punktu. Pojawiły się również obawy o bezpieczeństwo na trybunach. Stadion szczelnie otoczyły kordony policji, a nad stolicą krążył policyjny śmigłowiec. Funkcjonariusze pilnowali porządku wyjątkowo czujnie, mimo że zakaz wejścia na trybuny otrzymali kibice Legii.

Historia warszawskich derbów sięga roku 1921, ale obecna drużyna "Czarnych Koszul" jest spadkobiercą tradycji Groclinu Grodzisk Wielkopolski. W latach 1921-26 zmagania o mistrzostwo Polski toczyły się systemem pucharowym, a Polonia z Legią zaczęły regularnie rywalizować w lidze od 1927 roku.

Przed II wojną światową obie drużyny zagrały ze sobą 16 razy, a lepszym bilansem - 7 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek - pochwalić się mogła Polonia. Po wojnie ligową rywalizację wznowiono w 1948 roku.

Do tej pory oba zespoły spotkały się w lidze już 47-krotnie. Bilans wypada korzystniej dla Legii, która triumfowała 22 razy. Trzynaście razy padł remis, a 12 zwycięstw odnotowały "Czarne Koszule". Piłkarze obu drużyn strzelili dotychczas 145 goli, w tym 93 zapisali na swoim koncie Legioniści, a 52 - Polonia.