Zwycięzca rajdu Dakar w kategorii quadów - Rafał Sonik - to zdaniem słuchaczy RMF FM i czytelników Interii.pl najlepszy polski sportowiec stycznia. W naszym plebiscycie Sonik minimalnie wyprzedził kapitana piłkarzy ręcznych Sławomira Szmala. Trzecie miejsce, już z większą stratą, zajął Kamil Stoch.

Zacięta walka między Sonikiem i Szmalem trwała przez cały okres głosowania. Początkowo kilka procent przewagi zyskał bramkarz reprezentacji Polski, ale w końcówce kibice przechylili szalę zwycięstwa na korzyść Sonika. Ostateczny wynik to 38,84 procent do 35,88 procent głosów na korzyść triumfatora rajdu Dakar.

Dziękuję wszystkim tym, którzy na mnie zagłosowali. Doceniam to tym bardziej, że spośród wszystkich nominowanych, praktycznie tylko wyczynów moich i Krzyśka Hołowczyca nie widać od początku do końca w telewizji, więc kibice muszą się zadowolić skrótami i relacjami tekstowymi. Chciałbym się cudownym smakiem zwycięstwa w olimpiadzie sportów motorowych, bo tak mówi się o Dakarze, podzielić ze wszystkimi słuchaczami RMF FM i czytelnikami Interii.pl. To dla mnie ważne, bo wychowałem się na RMF FM - powiedział na gorąco Sonik.

Spośród wszystkich kibiców, którzy oddali na niego głosy, upominek od zwycięzcy rajdu Dakar trafi do Pawła, który tak uzasadniał swój wybór: "Rafał Sonik to sportowiec - wygrał Dakar - to nie koniec!!! Quad i piasek, upał, żar - dla Rafała istny raj!!! Za rok znowu tam pojedzie i sukcesy Nam przywiezie !!!"