Urszula Radwańska, po wygranej z Chorwatką Donną Vekic 6:4, 6:1 awansowała do 1/4 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w meksykańskim Monterrey. Dziś tenisistka rozstawiona z numerem siódmym pozna swoją kolejną rywalkę.

Mecz z Donną Vekic był pierwszym pojedynkiem Urszuli Radwańskiej z 16-letnią Chorwatką. Mimo młodego wieku jest już ona sklasyfikowana na 88. miejscu na świecie. Polka zajmuje 32. miejsce w rankingu WTA. Młodsza z sióstr Radwańskich szybko objęła prowadzenie 3:1 oraz 4:2. Zyskała je dzięki jednemu "breakowi" z początku meczu. Vekic odrobiła stratę i wyrównała na 4:4, ale zaraz po tym znów przegrała swój serwis. Potem, przy podaniu krakowianki, obroniła trzy setbole; dopiero czwarty okazał się decydujący, po 43 minutach gry.

W sumie od stanu 4:4 Radwańska zdobyła sześć kolejnych gemów, zanim Chorwatka zdołała przerwać na chwilę zwycięską serię. Przy 1:5, znów przegrała swój serwis, choć wcześniej obroniła pierwszego meczbola. Pojedynek trwał ponad dwie godziny. Teraz Urszula Radwańska spotka się ze zwyciężczynią czwartkowego meczu Serbki Jovany Jaksic z Rosjanką Marią Kirilenko, rozstawioną z numerem trzecim.